Léčba nastydnutí

Rýma, kašel, komplikace formou bolesti v krku, záněty dutin, tak to vše jsou pravidelní a nepříjemné průvodce zimního a především zimně-jarního přechodu, který známe každý z nás.

Jak si pomoct? O základní péče o sebe, kterou musíme provádět i v případech, kdy se cítíme zdraví, jsem již opakovaně mluvila na videích (virózy a covid-19). Ale přidám ještě pár poznámek navíc:

Velmi účinný protizánětlivý prostředek je sádlo, z domácího či z divokého prasete. Pokud jste se mnou řešili záněty průdušek u dětí, tak pak to už víte. Stačí sádlo vmasírovat do kůže na zaníceným místem, několikrát denně.

Můžete sádlo kombinovat s bylinným extraktem, což je vlastně výroba domácí masti. Sádlo zahřejeme, na teplotu, aby nás nepopálilo, a přidáme do něj byliny na louhování: Mateřídoušku, šalvěj, mátu – byliny rovným dílem v poměru 1:1 se sádlem. Nechtě tři týdny louhovat na slunci, pak přeceďte.

Pro rychlejší pomoc se dá koupit bylinný balzám v bylinné lékárně a smíchat jej se sádlem. V těžších případech lze pokapat ruku několika kapkami O31 a také vmasírovat, ale pozor je to velmi silný olej. Ale pozor je to velmi silný olej, nesmí se dostat do očí a na sliznice. Nesmí se nanášet pod oči, jelikož už jen samotné výpary dráždí oči.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je webmaster. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *