Očkovat, nebo neočkovat? To je oč tu běží…

Vakcína, očkování, léčba a profylaktika – Vakcína (taky očkovací látka nebo imunizační agens) je látka, jejíž vpravení do organismu má zajistit navození jeho imunity proti specifické chorobě. Proces, při kterém se podává vakcína, se nazývá očkování.
Očkovací látka může být různého charakteru. Může jít o molekulu, zlomek bakterie nebo viru. Dále pak případně umrtvená bakterie nebo virus, či ale také živé oslabené bakterie nebo viry. Tady končí definice.

V podvědomí společnosti se utvrdil a ustálil názor, že „vakcína“ je řešení na všechny choroby.
Ve sci-fi filmem dokonce najdeme tvrzení, že na očkujeme posádku vesmírné lodi, abychom na nové planety nezanesli nějakou pozemskou chorobu. Jakoby šlo o lék, který nás zbaví veškerých chronických zárodků.
Přitom jde o metodu, která naopak řízeně vyvolala „malou nemoc,“ při které se v těle při reakci imunitního systému, jako by bylo tělo plně nemocné, vytvoří dlouhodobé protilátky na chorobu, které se má vakcinaci (tedy řízenou infikací) předejít.
Tím se sníží dopady opravdové nemoci, když přijde její čas a my se s ní setkáme tváří v tvář.

Příznivci a odpůrci této metody jsou většinou osoby, které mají znalosti, či zkušenosti, jen z jedné nebo druhé krajnosti tohoto jevu.
Nás učili, kolik těžkých nemocí již dnes díky očkování nepotkáme. Anebo vidíme obrovský počet nežádoucích účinků a nárůst chronických chorob a onemocnění s těžkým průběhem už u malých dětí, ve věku třeba i půl roku jejich života.
Určitě jedni i druhá strana má kus pravdy, ale na druhou stranu další fakta zase přehlíží.

Existuje vůbec řešení? Ne, neexistuje. Dokud konvenční medicína bude alibistická, budou se vymýšlet lobbistický pravidla a budou se poškozovat pacienti, ve jménu mamonu, bez ohledu na jejich vlastní postoje a přání, pak právě pacienti a jejich blízcí se budou o to zuřivěji bránit násilnému a povinnému očkování. Přeci nejsou dobytek v maštalích.

Já mohu doporučit jedinou jistou věc, jak prokazatelně a efektivně posilovat imunitu přírodní cestou. „A nic to nestojí. A je to ho všude habaděj.“
Otužování, kvalitní a dobré jídlo, laskavost k sobě navzájem, pozitivní myšlení, dobrá nálada a úsměv na rtu.
Takto jednoduše a příjemně se buduje tzv. nespecifická imunita, která je prví linií boje proti jakékoliv chorobě a onemocnění. Zdraví nám pak přijde samo naproti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je webmaster. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *