Příběh čajového stromu

Tento příběh není až tak starý. Odehrál se na konci osmnáctého století. Námořníci Jamese Cooka  dorazili do Austrálie po dlouhé plavbě . Na každé cestě museli mimo jiné řešit i řadu zdravotních problémů . Jako správní Angličané postrádali svůj čaj o páté a začali hledat , čím listy čajovníku nahradit . Objevili tak strom , který i podle toho nazvali – čajovnik, angl. tea-tree . Měli svůj čaj.

Bonus k požitku čaje o páté bylo zjištění , že ti , kteří jej pili , se velmi rychle uzdravovali z různých infekčních chorob a také se skvěle hojila veškerá zranění.

Dnešním dnem tuto schopnost čajového stromu využíváme i nadále. Většinou sice nevaříme čaje z listů , ale užíváme jejich olej . Lze jej koupit v každé lékárně . Užívat se dá zevně i vnitřně. POZOR! – pro vnitřní užívání lze použít pouze kvalitní olej destilovaný vodní párou a uchovávaný ve správných obalech.

V jakých případech pomáhá ? Nejrůznější záněty dýchacího , močového ústrojí , špatně se hojící vleklé rány a další podobné problémy . Je nutné s ním zacházet jako s antibiotikem – užívat jednorázově optimální dávky . Dlouhodobé mazání není k užitku , může maskovat jiné závažné   problémy , anebo vytvořit alergii. Akutní potíže většinou odezní za 3-4 dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *