Sauna v době nemoci

Další téma, které je v daný okamžik aktuální, a jsem na to dotazována: Sauna v době nemoci. Jako každá zajímavá otázka, tak i tato nemá krátkou a jednoduchou odpověď, nicméně pokusím se o to.

Za prvé je nutno mít k dispozici saunu, kde můžete už z vlastního principu v době nemoci pobývat. Pokud máte svou doma, tak máte vše vyřešeno. Pokud nemáte vlastní, tak si musíte být už jisti, že nejste infekční pro své okolí. Sauna s nižší teplotou je pro lidi v akutní fázi nemoci vhodnější. Při onemocnění močových cest (močový měchýř, nikoliv ledviny) je vhodná suchá nebo bylinná (například heřmánková) sauna.

Pro onemocnění dýchacích cest je pak vhodné sauna vlhká anebo solná. Sauna v průběhu onemocnění by neměla trvat déle jak 15 minut v jednom cyklu, kdy by se pak mělo v každém případě vypít dostatek tekutin. Dále pak pro zbytek dne si naordinovat klidový režim, jelikož budete doopravdy velmi vyčerpaní. Jídlo povinné není.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je webmaster. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *