Tělo a duše jednou jsou; Klišé – Jak to že se mi to stalo? II. díl.

Včera mi volal známý, který je podnikatel, ale hlavně je velmi příjemný člověk. Letitý uživatel molekulárního vodíku. “Představ si, jsem v nemocnici s infarktem. Jak to? Léta chodím na vyšetření a vše bylo dobré. Poraď mi, co má dělat dále”.

Neměla jsem pro něj žádnou radu. O tom, že žije divoce, že je pod neustálým stresem, že se nezastaví, jsme mluvili opakovaně a vždy to jen ukončil úsměvem: Však víš, jak to chodí. Až se tělu „polámalo“ srdce.

Termín “zlomené srdce“ má svůj původ právě v srdečním infarktu, kdy se v těžších případech srdce doslova roztrhne. Pamatujete si, jak skončila zlá královna ve Sněhurce? Přesně takto.

Jde o stav, který je v dnešní době natolik běžný, že na srdečně-cévní onemocnění umírá polovina lidi. Stresové hormony, které máji své dlouhodobě vysoké hladiny, způsobují změny v chování ostatních žláz s vnitřní sekrecí, změny funkcí orgánů (standardně se tomu říká nemoc), způsobuje extrémně vysokou hladinu toxických volných radikálů, kdy následkem toho jsou zúžené cévy, rychlý rozvoj aterosklerózy, mozková mrtvice, infarkt myokardu, rakovina.

Rovnice, kde na jedné stráně je utýraná duše s velmi málo, pokud nějakou, radosti ze života, a na druhé straně je nemoc a ošklivá smrt, je velmi krátká a jasná.


Body and soul are one- part 2. Cliche number two- How happened?

Yesterday I had a telephon call. From a man I know for several years, businessman, nice guy. Using molecular hydrogen for years. “ I am in the hospital, I got a heart attack. How happened? I had no problems, every check was good. Give mi an advice to the future”. I had no advice for him. Through the years we talked many times that the stressful lifestyle he had. Every conversation he ended with a smile- you know how this job works…Till the day when his heart broke.
Term “broken heart “ comes really from the changes during heart infarction. In the heviest cases, the heart literally tears down to pieces. Do you remeber the death of the evil queen in the Snow-wite fairy? This is exactly the case. Heart infarction is co common today- 50% of all deaths are due to diseases of heart and blood vessels. Stress hormones when in high levels for a long time, provoke changes in other endocrine glands behaviour, resp. changes in organ function (normally we call tis a disease, causes extremely high concentrations of toxic free radicals- the result is collapsed blood vessels, accelerated artheriosclerosis, brain stroke, myocardial infarction, cancer. The equation where on the one side is sad, tyranized heart with small if any, life joy, and on the other side is an ugly death, is quite short and strait

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je webmaster. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *